24 Kas '15

bu benim köyüm ekibi

0 Shares

ŞEHİRDE EKOLOJİK YAŞAM MÜMKÜN MÜ?

Şehirde Ekolojik Yaşam Mümkün

Ekolojik, doğayla dost yaşam için ille de şehirden kaçmaya gerek yok. Çevremizde görmek istediğimiz dönüşüme önce kendimizden başlamaya ne dersiniz? Gıdamızın nereden geldiğine, harcadığımız parayla neyi desteklediğimize dikkat ederek; balkonlarımızda, aparman bahçelerinde mutfak atılarımızı kompost gübresine dönüştürerek, kendi deterjanımızı, reçelimizi, turşumuzu yaparak, şehirde doğayla dost yaşam mümkün. Çünkü biz değişirsek, dünya değişir.

Festivali organize eden Festiva Organizasyon’un Yönetim Kurulu Başkanı Leyla Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, festivalin insanları daha doğal, sağlıklı ve bilinçli yaşama yöntemleri hakkında doğru bilgilendirmek amacıyla hazırlandığını belirtti.

Doğan, festivalin, insan sağlığını beden-zihin-ruh bütünlüğüyle ele alırken, bunu uzmanlar kanalıyla anlaşılır bir şekilde işlemeyi de amaçladığını aktardı.

Harbiye’deki Askeri Müze ve Kültür Sitesi’ndeki festivalin açılışında Norveçli Gong Master Tor Arne Have’in “Gongbath/Gong Banyosu” çalışmasıyla izleyicilere ses frekansları içinde arınmayı deneyimleteceğini kaydeden Doğan  programa ilişkin şu bilgileri verdi:

“Festivale katılanlar, ressam Betul Aydıner’in ‘Yaşam Çiçeği/Yaşayan Çiçek’ resim sergisini gezebilecek. Seda Bağcan, 28 Kasım’da ‘Miracle’ adlı 5. albümünü ilk kez ziyaretçilerle paylaşacak. Aynı gün Tugay Başar ve müzisyen arkadaşları, ‘Usulden Nağmeye, Etkileşimli Türk Müziği Konseri’ni verecek. Pazar günü, Radyo Voyage Yayın Yönetmeni Neslihan Yavuzer Behmuaras, ‘Müzikle Hayatın Keşfi’ sunumunda müziğin büyülü dünyasını görsel şölenle birleştirecek. Sonat Bağcan ‘Yeni Bilincin Çocuklarına Ninniler’ dinletisiyle ilk kez festivalde yer alacak. Festivalde ayrıca, ‘Dans ve Hareket Terapisi’, albüm ve kitap imza saatleri gibi etkinlikler de yer alacak.”

Seminer ve workshoplar yapılacak

Festivalde birbirinden ilginç ve farklı konularda seminer ve workshoplar gerçekleştirileceğini kaydeden Doğan, şunları aktardı:

“Festivale bu yıl, Türkiye’nin yanı sıra ABD, Almanya, Fransa, Güney Afrika,İngiltere ve Norveç’ten konusunda uzman isimler katılacak. Uzmanlar konuşmalarında, ‘Yaşam Kodu’, ‘İlişkilerin Bilinçaltı’, ‘Müzik Terapisi’, ‘Tachyon Enerji’, ‘Bilinç Teknolojileri’, ‘Mandala’, ‘Silva Metodu’, ‘Holistik Şifaya Açılış’, ‘Anti-Aging ve Medikal Yoga’, ‘Ozon Tedavisi’, ‘Tai Chi’, ‘Nefes ve Meditasyon’, ‘Dorn Method’ gibi çeşitli konuları işleyecek. Öte yandan festivalde doğal sağlık ve tamamlayıcı tıp yöntemleri, kişisel gelişim, ekolojik yaşam bilinci, sağlıklı beslenme, organik ürünler, şifalı bitkiler gibi ürün ve hizmetlerin stantları yer alacak.”

 

Tarih: 27 Kasım Cuma
Yer:İstanbul Askeri Müze Harbiye Kültür Sitesi Malazgirt Salonu, saat 11.30- 12.30 arası

sınırlı sayıdaki davetiye için iletişim  [email protected]

About bu benim köyüm ekibi

Related Posts

Leave a Reply

*